Zwrot VAT dla mikroprzedsiębiorców z branży budowlanej będzie realizowany nawet do 15 dni

Zwroty zadeklarowane przez mikroprzedsiębiorców z branży budowlanej mogą być zrealizowane szybciej - nawet do 15 dni. Skrócenie terminu będzie jednak możliwe tylko po weryfikacji prawidłowości zwrotu.

Z wypowiedzi zastępcy szefa Krajowej Administracji Skarbowej z dnia 27.06.2017 r., zwroty deklarowane przez mikroprzedsiębiorców świadczących usługi budowlane będą realizowane przez organy podatkowe w krótszym czasie - nawet do 15 dni, bez konieczności oczekiwania na upływ 25 czy 60-dniowego terminu zwrotu.

Od 1 stycznia 2017 r. usługi budowlane wykonywane przez niektóre podmioty (podwykonawców) objęte zostały rozliczeniem w ramach odwrotnego obciążenia.

Skrócenie terminu realizacji zwrotu nadwyżki podatku naliczonego będzie jednak możliwe wyłącznie w przypadku, gdy w tym terminie zweryfikowana zostanie prawidłowość takiego zwrotu.

Podatnik-mikroprzedsiębiorca (który działa w branży budowlanej) otrzyma szybszy zwrotw terminie do 15 dni powinien:

- dobrowolnie przekazać ewidencję podatkową w formie pliku JPK_VAT za okres, z którego wynika zwrot nadwyżki podatku,

- przesłać deklarację VAT drogą elektroniczną lub złożyć ją bezpośrednio w urzędzie skarbowym (sposób doręczania deklaracji za pośrednictwem poczty wpływa na czas jej obsługi).

Przedsiębiorcy, którzy prześlą wraz z deklaracją VAT pliki JPK_VAT, zaprezentują się, jako podmioty działające w sposób przejrzysty i transparentny. Działania takie ograniczą także do niezbędnego minimum czas i środki podatnika konieczne do zapewnienia organowi podatkowemu możliwości zweryfikowania złożonego rozliczenia. Umożliwiając szybszą weryfikację, mikroprzedsiębiorcy z branży budowlanej wpływają na swoją płynność finansową, poprzez wcześniejsze otrzymanie zadeklarowanego zwrotu.

Aktualności

Certyfikat rezydencji jest zaświadczeniem o miejscu siedziby podatnika dla celów podatkowych.
Uprawnia on do zastosowania zwolnienia albo niższej stawki podatku. Przepisy prawa podatkowego nie określają formy, w jakiej taki certyfikat powinien być wydany. Mówią jedynie, aby był wydany przez właściwy organ administracji podatkowej państwa miejsca siedziby kontrahenta.

Więcej informacji

Czy urlop bezpłatny jest traktowany jak utrata dochodu w odniesieniu do świadczenia 500+?
Urlop bezpłatny może być traktowany na równi z utratą dochodów dla celów ustalenia prawa do świadczeń 500+.

Więcej informacji

 
Podstrony:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
 

 
46-100 Namysłów, ul. Oleśnicka 13a
tel. (+48) 77 550 69 33
tel. kom. (+48) 602 481 908
e-mail: biuro@opoltax.plWitryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA